Радио Милева

Кендал Џенер признава:„Цел живот бев несигурна во себе поради сестрите“

Кендал Џенер признава:„Цел живот бев несигурна во себе поради сестрите“
фото:инстаграм/кендал џенер

Иако спаѓа во редот на највлијателни и најактуелни манекенки  на светот, со 108 милиони обожаватели на Инсатграм, Кендар Џенер во своето најново интервју признава дека добар дел од досегашниот живот , се чувствува несигурно поради своите сестри.

Потсетуваме, 23 годишната Кендал Џенер е ќерка на Крис и Брус Џенер (кој откко го промени полот е Кејтлин Џенер) и има помлада сестра Кајли, како и уште три полустестри од првиот брак на мајка си:Ким, Кортни и Клои Кардашијан.

фото:инстаграм/кендал џенер

Сестрите остварија статус на најпознати ријалити ѕвезди на светот со помош на шоуто „Во чекр со Кардашијан“, а набрзо поставија тренд за заработка преку социјалните мрежи како инфлуенсери.

Од друга страна, Кендал се посвети на моделството, и освен бројните ревии за престижни дизајнери, таа веќе неколку ревии настапува и како ангел на „Виктроија сикрет“. Меѓутоа, токму таа типична градба за манекенка, ја прави несугурна Кендал Џенер  која пораснала меѓу жени кои се познати по раскошните облини.

фото:инстаграм/кендал џенер

– Моите сестри имаат облини  кои јас ги немам. Сите имаат големи гради освен мене. Додека растев, секогаш ги гледав и се прашував дали не би требало да бидам секси како нив, Кендал посочи на британскиот „Телеграф“, како  и тоа дека бројот на фанови и следбеници  на социјалните мрежи не влијае  на начинот на кој се гледа.

фото:инстаграм/кендал џенер

Промената во нејзиниот живот и самоиспитувањето почнале откако почнала да се огледува на култната актерка Одри Хепберн.

– Сега сакам што сум поинаква од моите сестри и во ред е да сакам различни работи. Тие споделуваат сè со луѓето, а јас сакам да го зачувам приватниот живот за себе – заклучи модел чиј живот е најмалку застапен на ријалити шоуто “Во чекор  со Кардашијан”.

Останати вести од Радио Милева