Радио Милева

Кендал Џенер објави врели видеа во бикини кои добија 7 милиони лајкови за еден ден (видео)

Кендал Џенер објави врели видеа во бикини кои добија 7 милиони лајкови за еден ден (видео)
инстаграм

Моделот Кендал Џенер објави нови разголени видео снимки  на нејзиниот профил на Инстаграм каде рекламира бикини.

Втора година по ред, Кендал е прогласена за модел на годината.

Во прилог на тоа што чекори на скоро секоја модна ревија достојна да се спомене, таа е лице на многу познати брендови. Слабоста на манекенката која според многумина граничи со анорексија, е честа тема за коментари.

 

View this post on Instagram

 

i do my own stunts

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Додека на нејзиниот профил можеме да ги видиме коментарите  со поддршка и пофалби за нејзиното фантастично тело, таа во многу медиуми е поврзана со проблем со килограмите.

Еден од позитивните коментари дојде од нејзиното момче, ѕвездата на НБА од Бен Симонс. Тој беше веднаш под објавената снимка напиша: “Дојди тука”.