Радио Милева

Кејтлин Џенер го прослави 69-от роденден во костим за капење (фото)

Кејтлин Џенер го прослави 69-от роденден во костим за капење (фото)
instagram

Кога го промени полот и од маж стана жена, Кејтлин Џенер се фотографираше за познат магазин на насловна страница во костим за капење.

Сега по повод својот 69-ти роденден таа повторно се облече во костим за капење во бела боја, а светот не остана рамнодушен на фотографиите.

Таа на плажа во лос кабос славеше и уживаше во друштво на пријателката Софија Хачинс (22) која исто така е транссексуална личност.

foto:CLASOS/MEGA

Инаку, таткото на Кендал и Кајли Џенер стана атракција за јавноста кога пред три години откри дека сака да биде жена и го спомени полот, а семејството ја прифати неговата одлука.

Останати вести од Радио Милева