Радио Милева

Кејт Мидлтон во улога на фотограф: Принцот Чарлс наполни две години (фото)

Кејт Мидлтон во улога на фотограф: Принцот Чарлс наполни две години (фото)
фото: профимедиа

Најмалото дете на прицнот Вилијам и Кејт Мидлот наполни две години.

Кејт му подготви специјално изненадување на принцот Луис кој оваа година роденоденот го прослави во кругот на најблиските поради препораките за заштита од короната.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on


Војвотката направи неколку спонтатни фотографии од славеникот. Малиот принцт е облечен во карирана кошула, а  е фотографиран како прави отисок од раката во боја на виножитото и неверојатно е сладок.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Честитки пристигнаа и од принцот Чарлс. Обајвена е никогаш видена фотографија од дедото како во прегратки го држи својот внук.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Clarence House (@clarencehouse) on

Останати вести од Радио Милева