Радио Милева

Кејт Мидлтон скромно го прослави роденденот на принцезата Шарлот (фото)

Кејт Мидлтон скромно го прослави роденденот на принцезата Шарлот (фото)
фото: гуливер гети имагес

По повод петиот роденден на принцезата Шарлот, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон на „Инстаграм“ објавија неколку фотографии од славеничката.

На роденденските прослави, принцезата позира во карирано фустанче и обувки, а е и фотографирана како пакува храна за повозрасните луѓе во самоизолација.

Поради коронавирусот, принцезата Шарлот имаше скромна роденденска прослава. Таа славеше во друштво на своите браќа.

Како што пишуваат британските медиуми, семејството на славеничката и оргнизирале забава преку видео повик така што принцезата Шарлот разговарала со кралицата Елизабета и другарчињата од училште.

Во продолжение погледнете неколку фотографии од славеничката.

фото: инстаграм

Останати вести од Радио Милева