Радио Милева

Кејт Мидлтон би сакала овие фотографии да ги снема: На 19 години носела провокативен фустан преку кој се гледа сè (фото)

Кејт Мидлтон би сакала овие фотографии да ги снема: На 19 години носела провокативен фустан преку кој се гледа сè (фото)
фото:принтскрин/инсатграм

Пред да стане војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон на своја 19 годишна возраст како студент учествувала на една добротворна модна ревија каде се претпоставува дека за првпат се разгореле искрите помеѓу неа и принцот Вилијам, сега нејзиниот сопруг и татко на децата.

Како што знаеме, денес Кејт е олицетворение на елеганција и беспрекорен стил, а речиси никогаш досега не сме ја виделе во провокативно или пак екстравагантно издание, а да не зборуваме за бикини…

фото:„SHUTTERSTOCK“

Сепак, од неа постојат стари фотографии од студентските денови на кои војвотката носи провиден фустан преку кој се гледа долната облека, а веруваме дека таа би посакала истите да не постојат.

фото:„SHUTTERSTOCK“

Имено, таквите фотографии од војвотката, досега ретко кој ги видел, а нивното појавување во јавноста ја шокирало целата британска популација.

Останати вести од Радио Милева