Радио Милева

Кејт Мидлтон бесна: „Ќе го тужам секој кој ќе ме спореди со Меган Маркл“

Кејт Мидлтон бесна: „Ќе го тужам секој кој ќе ме спореди со Меган Маркл“
фото: Профимедиа

Претходниот месец во магазинот „Татлер“ објави текст за Кејт Мидлтон, а таа поднесе тужба против овој магазин.

Експертот на кралското семејство Дункан Ларкомбе го изнесе свото мислење за оваа ситуацијата.

На војвотката и пречеше што овој магазин изнесе неколку факти за односот на Кејт со Меган Маркл.

Анонимен извор на кралското семејство тврди дека на војвтоката и преку глава да ја споредуваат со Меган.

По тужбата која ја поднесе за „Татлер“, Кејт донела одлука.

„Ќе го тужам секој кој ќе ме спореди со Меган Маркл“, одлучи војвтоката од Кембриџ.

Според Дункан, Мидлтон сака да ги стопира споредувањата меѓу неа и Маркл сметајќи дека овој пат медиумите отишле предалеку.

Останати вести од Радио Милева