Радио Милева

„Кажав да“: Хајди Клум ќе се мажи со 17 години помладото момче (фото)

„Кажав да“: Хајди Клум ќе се мажи со 17 години помладото момче (фото)
foto:instagram

“Реков да”, напиша Хајди Клум на нејзиниот профил на Инсатграм и објави дека нејзиното 17 години помладо момче, Том Каулиц, ја запросил.

Прекрасената манекенка на фотографијата го покажа и блескавиот со брилијант.

Хајди и Том јавно го објавија својата врска пред девет месеци. Поранешниот член на групата „Токио хотел“  и Хајди не се грижат за разликата во годините.

 

View this post on Instagram

 

I SAID YES ❤️

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum) on


На нејзиниот Инстаграм, Хајди доби безброј честитки.

Двојката го помина Божиќ на “најсреќното место во светот”, како што напиша Хајди, во Дизниленд од каде испратија честитки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum) on

За Хајди ова ќе биде трет брак. Прв сопруг и беше Рико Пипин, од кој што таа се разведе во 2002 година по пет години брак, а вториот музичарот Сил, со кој се омажи меѓу 2005 и 2014 година и со кого има четири деца.

Останати вести од Радио Милева