Радио Милева

И предвидуваат победа во „Ѕвездите на Гранд“, а некогаш се појави во „Икс-фактор“ и беше буцка (видео)

И предвидуваат победа во „Ѕвездите на Гранд“, а некогаш се појави во „Икс-фактор“ и беше буцка (видео)
фото:принтскрин/јутјуб/звезде гранда

Младата и талентирана натпреварувачка во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Катарина Јовановиќ од Крушевац, моментално е меѓу најдобрите и напофалените натпреварувачи при крајот на оваа сезона.

На последниот нејзин настап, Јелена Карлеуша, наедно и нејзин ментор, и поласка дека е како Бијонсе.

-Тоа кукло, растури, беа само некои од зборовите на Карлеуша кои беа упетени до нејзината кандидатка.

Инаку, ова не е првпат Катарина да се натпреварува во талент шоу.

фото:принтскрин/јутјуб/звезде гранда

Таа си ја проба среќата во „Јас имам талент“, пред седум години.

Поцодна следеше и „Икс –фкатор“, а она што може да се забележи е дека тоаш Катарина била пополничка, а квалитетот на пеењето и талентот не остануваат незабележан ниту тогаш.

Останати вести од Радио Милева