Радио Милева

Катастрофалниот фустан на Кејт Мидлтон ја засени и скапоцената тијара од поколната Леди Ди

Катастрофалниот фустан на Кејт Мидлтон ја засени и скапоцената тијара од поколната Леди Ди

Кралицата Елизабета II ги угости кралот Вилем Александар и кралицата Максим, а во нивна чест беше организирана и свечена вечера на која беа поканети угледни гости.

Иако двете кралици таа вечер блескаа, вниманието успеа да го привлече Кејт Мидлтон уште од моментот на појавување.

За разлика од Меган Маркл која нижи модни успеси во Австаралија, Кејт остана верна на Александар Меквин и повторно болече фустан со негов потпис кој во случајот според многумина не беше најсреќното решение.

Не така сензационалниот фустан го засени и накитот кој таа го имаше на себе, односно тијарата која некогаш и припаѓаше на принцезата Дијана.

фото:Profimedia