Радио Милева
среќни вести

Катарина Грујиќ е бремена? Пејачката и фудбалерот го чекаат првото дете? (фото)

Катарина Грујиќ е бремена? Пејачката и фудбалерот го чекаат првото дете? (фото)
фото: принтскрин/инстаграм

Пејачката Катарина Грујиќ и фудбалерот Марко Гобељиќ наводно го чекаат своето прво дете.

Парот среќните вести ги споделил само со блиските членови на семејството.

„Каќа и Марко се пресреќни. Убавите вести ги дознаа неодамна и ги споделија со блиските пријатели и членови на семејеството. Сите се среќни, се слави кај Грујиќ и Гобељиќ, а тие моментално размислуваат за купување на заеднички стан во кој ќе живеат и во кој ќе подготват соба за бебето“, открива добро известен извор.

фото: принтскрин/инстаграм

„Се уште не го знаат полот на бебето. Но толку се среќни што не им е важно. Наскоро ќе одат на краток одмор бидејќи Каќа закажа настапи поради кои нема слободни денови. Ако во текот на бременоста се чувствува добро како сега ќе работи додека може.

Пејачката на почетокот од блажената состојба се чувствува одлично, пишува „Српски телеграф“.

По тој повод се огласи и Грујиќ.

„Кога ќе дојде време вие први ќе дознаете. Немојте да пишувате, од каде тоа“, изјави пејачката.

Останати вести од Радио Милева