Радио Милева
дизајнирана голотија

Карлеуша тргна на снимање без гаќички, со полуголи гради и набрекнати брадавици: „Јас сум шоубиз измама… и се’ што мислите за мене, всушност не е така“! (ФОТО)

Карлеуша тргна на снимање без гаќички, со полуголи гради и набрекнати брадавици: „Јас сум шоубиз измама… и се’ што мислите за мене, всушност не е така“! (ФОТО)

Јелена Карлеуша не престанува да изненадува. Како со стајлинзите, така и со изјавите. Имено, таа тргна на снимање во бел, речиси провиден комбинезон, деколтиран до папокот од кој вират полуголите гради, а набрекнатите брадавици толку се отцртуваат, па само што не го пробиле материјалот. Патем, белградската „скандал дама“, очигледно гаќичките ги заборавила дома… во фиока!

Со вакавите провокативни фотографии Kарлеуша се пофали од лифтот, каде пред огледалото се местеше, галеше, допираше и провоцираше…  и при тоа се фотографираше од глуждови до глава, на која и стоеи белата спортска шапка на која пишува: „Дизајнер пи*ка“!

Јелена Карлеуша беше гостинка на една ТВ-емисија на каналот К1 во која разговараше за нејзините почетоци, желбите во тоа време и за тоа што естрадната сцена и донесе, а што и зема, откако на истата блесна уште во 2005 година, кога Јелена го привлече вниманието и со својот приватен живот и екстравагантен моден стил на облекување, но и скандалозното однесување.

„Отсекогаш сум имал јасна визија за тоа каков ќе биде мојот пат. Секој чекор ми беше кристално јасен. Во моите желби, јас бев некаде помеѓу Мадона и Лепа Брена. Но, секогаш ја имав таа доза на ексцентричност. Ниту една Мадона ниту Лепа Брена не би го направиле тоа што сакав да го сторам тогаш“ – откри Јелена и додаде:

„Јас сум всушност шоубиз измама. И се’ што мислат луѓето за мене – не е така“!


Коментирајќи ги оние кои не ја сакаат, таа искрено призна:

„На крајот, научив дека омразата во овој бизнис е сосема нормална работа, а тоа не е нормално. Во овој бизнис, мора да се деформирате и толку многу да се извитоперите за да можете да одговорите на навредата со… само полека“ – рече Карлеуша.

Фото: Инстаграм принтскрин/Карлеушастар

Останати вести од Радио Милева