Радио Милева

Карлеуша сме ја виделе во секакви модни изданија, но овој пат се надмина (фото)

Карлеуша сме ја виделе во секакви модни изданија, но овој пат се надмина (фото)

Откако стана веган, пејачката Јелена Карлеуша одлучи да се откаже од сите крзнени парчиња облека и аксесоари кои ги има во својот гардеробер.

За разлика од минатото кога природното крзно беше нејзина омилена текстура, денес нејзините принципи се поинакви. Сега таа јавно се заложува и останатите познати да го следат нејзиниот пример и да не купуваат и носат природно крзно.

Сепак, во последната комбинација која ја облече на себе, Јелена има крзно, но вечшачко, што и потенцираше.

 

View this post on Instagram

 

🌪#hmoschino #fauxfur #fakefur

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Она што воодушевува е нејзината ексцентрична комбијација која не може да ја смили и носи секој, а нејзе одлично и прилега.

 

View this post on Instagram

 

In the center of a hurricane there is absolute peace and quiet 👁 #fauxfur #fakefur #hmoschino

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on


Парчињата се од реномираната италијанска модна етикета Москино која и е омилена периодов.

фото:instagram