Радио Милева

Карлеуша се расфрла со пари: Kога ќе слушнете за каква ситница плаќа дури 50 евра, ќе се чудите

Карлеуша се расфрла со пари: Kога ќе слушнете за каква ситница плаќа дури 50 евра, ќе се чудите
фото:инсатграм/јеленакарлеуша

Српската поп ѕвезда Јелена Карлеуша откако се појави на естрадното небо максимално води сметка на имиџот и својот препознатлив стилски печат.

Секое парче на неа мора да биде на место и не се штеди за да изгледа како светска ѕвезда. Така е постојано и на секое снимање на „Ѕвездите на Гранд“.

фото:инсатграм/јеленакарлеуша

Овој пат на сите им „падна во око“ кусиот син фустан во комбинација со ефектен начит со морски мотиви. Една страница на Инсатграм која се занимава со модните идеи на јелена, го напиша ценовникот на нејзината тоалета.

фото:инсатграм/јеленакарлеуша

Фустанот кој го носи чини 1815 евра, обувските вредат 120 евра, обетките 320 евра, а шнолите кои моментално се моден хит, чинат дури 50 евра.

Карлеуша не штеди на ништо, а очигледно дека за неа како шнолите, така и 50-те евра се вистинска ситница.

Останати вести од Радио Милева