Радио Милева
таа и беше најголема поддршка

Карлеуша проговори за тешкиот период по смртта на нејзината мајка: „Цела година носев перика бидејќи од стрес ми опадна косата“

Карлеуша проговори за тешкиот период по смртта на нејзината мајка: „Цела година носев перика бидејќи од стрес ми опадна косата“
фото: Инстаграм/јелена и дивна карлеуша

Јелена Карлеуша во емисијата на „Шок ток“ на Прва, зборуваше за тешките моменти за време на борбата на нејзината мајка Јелена Карлеуша која почина по борбата со опасната болест.

Карлеуша истакна дека била под голем стрес.

„Јас речиси една година носев перика бидејќи од стрес ми опадна косата. Тоа не се знае“, изјави Карлеуша и додаде:

„Јас потклекнав. Нема полошо нешто што некој како мене, борејќи се и победувајќи во секоја ситуација, не може да спаси некој што го сака најмногу на светот. Таа ми се испушти од раце и не можев да ја спасам“.

фото: принтскрин/ток шок/прва

Водителката Огњен Несторовиќ ја праша Јелена кои зборови на Дивна и одекнуваат во нејзината глава, односно што и зборуваше Ј.К. на нејзината мајка.

„Јас само ги слушам нејзините зборови. Ми зборуваше за лошите луѓе, кога ќе се налутам ми велеше: Сине, трпение – спасение и секој од нив ќе си го добие она што заслужува. И таа ми кажа толку многу прекрасни и паметни работи. Остави прекрасен белег. Таа ме научи дека само добри луѓе оставаат трага. Добри луѓе, големи борци … Она што го имавме мајка ми и јас, се нарекува апсолутна љубов. Heа и должам што сум денес и што ќе бидам. Никој не ме фалеше како неа – изјави Јелена Карлеуша.

Останати вести од Радио Милева