Радио Милева
од скандал во нова провокација

Карлеуша позира како да е порно дива: Во мрежасти чорапи и долна облека од латекс, поп-фолк ѕвездата со ѕвезди преку гради (ФОТО)

Карлеуша позира како да е порно дива: Во мрежасти чорапи и долна облека од латекс, поп-фолк ѕвездата со ѕвезди преку гради  (ФОТО)

Дефинитивно не постои скандал што Јелена Карлеуша може да ја поремети. Фолк ѕвездата ништо не може да ја „извади од чевли“ и „истресе од гаќички“, освен ако самата не ги соблече. Така беше и по последната скандалозна случка во „Ѕвездите на Гранд“ со дисквалификацијата на младата натпреварувачка Вања Кнежевиќ и драмата што се одвиваше околу неа, во која дебело прсти имаше замешано самата Карлеуша!

Русокоста „мала од скандала“ најпрвин објави остра порака на социјалните мрежи дека нејзината карма е таква, да се’што ќе допре го претвиора во хаос.

„Мојата карма е таква да сè што ќе допрам го претворам во енергетски хаос. Не можам ни да објаснам зошто е тоа така?! Се плашам дека никој друг во моја позиција не може да го издржи целиот притисок што е постојан и немилосрден. Нема жена на овие простори што претрпела повеќе и тоа за жал, стана нормална состојба. Но, затоа никој и друг не е ЈАС “ – порача Карлеуша, за веќе следниот ден да го покаже своето друго лице. Или ако повеќе сакате, разголенато тело и желбата за егзибиционизам, споена со маркетиншка полза.

Имено, Карлеуша сподели нова разголена фотографија на која позира како да не е музичка, туку порно дива. Во провокативна поза, на себе со мрежасти чорапи, ултра модерни чевли с0 високи потпетици  и долна облека од латекс, фолк ѕвездата позира со ѕвезди преку голите гради, покажувајќи дека ѕвездената кариера и на овој начин се гради.

Разголена, распиштолена и провокативна, одново предизвика колективна желба кај популацијата од посилниот пол, докажувајќи дека и покрај се’, бариерите секојдневно можат да се рушат, само ако си Карлеуша!

Фото: Инстаграм принтскрин/karleusastar

Останати вести од Радио Милева