Радио Милева

Карлеуша објави своја фотографија од детството: „Ме нервираше немаштијата и тоа како се мачат мама, тета и баба!“ (фото)

Карлеуша објави своја фотографија од детството: „Ме нервираше немаштијата  и тоа како се мачат мама, тета и баба!“ (фото)
фото:јелена карлеуша/инстаграм/принтскрин

Сите навикнаа на секојдневната голотија од Јелена Карлеуша, но сега таа изненади со нешто сосема поинакво и надвор од нејзин стил.

Таа ја објави фотографија од детството и опиша дека ја нервирало што растела во сиромаштија и што гледа како се измачува нејзиното семејство.

Таа рече дека била најпогодена кога ги гледала нејзината мајка и тетка како страдаат, исто така кажа дека не била дете со разни барања.

Единствено што барала е да веруваат дека ќе стане најголемата sвезда во Србија.

-Кога бев мала најмногу ме нервираше немаштијата. Ме убиваше да ги гледам мајка ми, тетка ми и баба ми како се мачат. Бев скромно девојче кое не им бараше ништо… освен да веруваат дека еден ден ќе успеам. И ми веруваа. Успеав. За нив.- пишува Јелена Карлеуша.

фото:јелена карлеуша/принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева