Радио Милева

„Карлеуша нема пари“: Саша Поповиќ одговори на прозивките на Јелена!

„Карлеуша нема пари“: Саша Поповиќ одговори на прозивките на Јелена!
фото:инстаграм/јелена карлеуша

Саша Поповиќ ги откри најголемите тајни од најблиските соработници од “Ѕвездите на Гранд” Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ. По успешното завршување на 13-тата сезона на популарното шоу, Саша конечно одговори на изјавата на карлеуша дека ќе купи “Гранд” и ќе го отстрани од позицијата директор.

– Ги нема таа тие пари! Тоа никогаш нема да се случи. На крајот на краиштата, “Гранд” е продаден на англиско-американска компанија, па затоа нема начин да се купи. Ми годи кога некој е заинтересиран за нашата компанија, тоа значи дека е нешто вредно – признава тој.

Марија Шерифовиќ најави дека ќе ја напушти жирито кога ќе забремени, а Саша откри дали ќе ја ослободи.

фото:инстаграм

– Ќе остане во жирито. Кога ќе дојде и ќе ми рече: “Сале, бремена сум “, се разбира, јас ќе ја пуштам, но таа и бремена може да седаи во жирито без никакви проблеми. Не се грижам за неа “, објасни директорот, а потоа се осврна на односите со жирито.

– Сакам кога ме нервираат. Тоа значи дека е добро шоу и дека се случува некоја акција, што носи добри рејтинзи. Веќе сум навикнат на силни расправии меѓу Вики и Јелена. Морам да признаам дека бев најмногу изненаден од страна на Марија, кој во програма е толку вознемирена поради други гласови од жирито што во еден момент фрлил стол. По емисијата и реков да не прави хаос во студиото, и таа одговори: “Кога имам жолта минута, јас мора да експлодирам” – открива Поповиќ.

фото:инстаграм/ѕвездите на гранд

Главниот извршен директор на “Гранд” исто така откри и кој ќе биде во следната сезона во познатите столчиња.

– Следната сезона ќе имаме 15 одлични имиња, кои ќе бидат во можност да бидат ментори. Тие, за разлика од главното жири, ќе можат да ги видат кандидатите на сцената. Посакувам меѓу овие ментори да бидат: Северина Којиќ, Александра Приjовиќ, Јелена Розга … Верувајте ми, некои од нив сигурно ќе дојдат во “Гранд” – рече Саша.

Останати вести од Радио Милева