Радио Милева

Карлеуша му се нафрли на српски папарацо и го плукна во лице (видео)

Карлеуша му се нафрли на српски папарацо и го плукна во лице (видео)
фото:принтскрин/курир.рс

Јелена Карлуша ги изгуби нервите во борбата против некои од српските медиуми за кои постојано објавува дека прават медиумски линч кон неа и нејзиното семејство.

Овој пат нештата отидоа многу подалку од коментар и судска тужба.

Имено, фотографот на српскиот портал Курир.рс сакаше да ја фотографира додека таа е во посета на гробот на мејзината мајка Дивна Карлеуша, по што пејачката пукна, излезе од автомобилот и тотално збесна кон фотографот Владимир Шпоровиќ.

На објавената снимка се гледа како таа приоѓа кон неговиот автомобил и почнува да вика, а во еден момент го плукна во лицето.

-Је*ем ли ти мртву маму у пи*ку! Пи*ко једна, пи*ко! вика Карлеуша.

Погледнете ја оваа несекојдневна снимка која кружи на интернет:

видео:курир.рс