Радио Милева
болно сеќавање...

Карлеуша ја обземаа емоции: Се навршија шест месеци неописива тага по мајка и Дивна!

Карлеуша ја обземаа емоции: Се навршија шест месеци неописива тага по мајка и Дивна!

Изминаа 6 месеци откако Јелена Карлеуша  ја загуби својата мајка Дивна со  која беше најмногу приврзана . Тагата не престанува, а болката е сè уште неописиво силна.

Пејачката се огласи преку својот Инстаграм, потсетувајќи ги фановите со неколку фотографии на најемотивните моменти што ги поминала со својата мајка .

 

View this post on Instagram

 

Šest meseci, mama… šest meseci.

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on


„Шест месеци мамо … шест месеци“, напиша Јелена на социјалните медиуми.
За потсетување, Дивна Карлеуша, познатата новинарка и мајка на Јелена Карлеуша, почина во својот стан на 61-годишна возраст на 3 март годинава.