Радио Милева

Карлеуша има сериозен здравствен проблем: Поради тоа не смее да крене ништо тешко

Карлеуша има сериозен здравствен проблем: Поради тоа не смее да крене ништо тешко
фото:Инстаграм/јеленакарлеуша

Откао лекарите и дијагностицираа проблем со вратните пршлени, српската пејачка Јелена Карлеуша не смее да подигне ништо тешко, дури ни кеси од продавница.

-Јелена веќе со месеци има силни главоболки, со кои најпрвин сама се бореше со аналгетици, а кога конечно отиде на лекар, рентгенската снимка покажа истрошена рскавица меѓу два вратни пршлени, поради што итно и е потребно неопходно лечење. Не е исклучено и тоа да направи пауза од работата за да се посвети на своето здравје, вели извор за српски Свет и додава:

фото:Инстаграм/јеленакарлеуша

-Таа не смее да крева тешки работи, а лекарите ја советуваат во ваква ситуација да се штеди. Јелена сега се придржува до советот и не оди во теретана за да ја одржува линијата.

Останати вести од Радио Милева