Радио Милева
Без граници

Карлеуша брутално безобразна кон Босанац: „Господине, не се*ете!“

Карлеуша брутално безобразна кон Босанац: „Господине, не  се*ете!“
фото:принтскрин/тв прва

Натпреварувачката Ивана Димковски од „Ѕвездите на Гранд“ чиј ментор е Јелена Карлеуша, освои пет гласа од вкупно шест члена на жирито.

Вики Миљковиќ рече дека оваа девојка, чиј ментор е Јелена Карлеуша, е најдобрата пејачка меѓу конкурентите, по што Вики и Јелена имаа мирен однос без караници во текот на целата емисија.

Сепак, Драган Стојковиќ Босанац упати некои критики во врска со пеењето на Ивана, што на Карлеуша не и се допадна по што бурно, дури и вулгарно реагираше.

фото:принтскрин/тв прва

– Со сета почит, господине Босанац, не се*ите! – рече Јелена на што Босанац како постар и поискусен и попушти знајејќи го нејзиниот темпераментен карактер и остар јазик.

Тој и возврати само со тоа дека може така да им се обраќа на своите пријатели.

Останати вести од Радио Милева