Радио Милева

Карлеуша без милост „удри“ по стилот на колешката Маја Беровиќ

Карлеуша без милост „удри“ по стилот на колешката Маја Беровиќ
Foto: Srbija danas, PrintScreen Instagram

Јелена Карлеуша води многу сметка за својот стил, а исто така е позната по тоа дека нема влакна на јазикот.

Ни колешката маја Берович не остана лишена од судот на Карлеуша. Таа на Твитер го коментираше стилот на Маја со следните зборови:

-Секогаш кога ја гледам Маја се сеќавам што се од гардероба имам. На прашање на свој фан дали е во кавга со Беровиќ, одговори дека нема нешто такво.

Foto: Srbija Danas

Инаку, Јелена и Маја имаа кавга кога Беровиќ изјави дека ја сака Цеца, но потоа Карлеуша возврати по албумот на босанската фолкерка.

Јасно е дека Јелена никогаш не заборава на коментарите кои не и одговараат, особено кога истите се поврзани со нејзината најголема ривалка Цеца Ражнатовиќ .