Радио Милева

Kaрантин вредан милион долари: Еве во каков луксуз уживаат познатите за време на изолација

Kaрантин вредан милион долари: Еве во каков луксуз уживаат познатите за време на изолација
фото: Соња Спасиќ/промо

Познатите не излегуваат од своите луксузни вили за време на карантинот, но многумина од нив во своите домови имаат базен, теретана, огромни дворови, па така сигурно не им е досадно.

Драгана Мирковиќ

Во најголем луксуз ужива пејачката Драгана Мирковиќ која се наоѓа во изолација во својот дворец во Ебенфурт во Австралија каде што живее со сопругот Тони, децата Марко и Мануела. Пејачката таму може да ужива во својот луксуз кој се проценува на 50 милиони евра.

Горан Бреговиќ

Горан често е на турнеии, па ретко поминува време во својата вила на Дедиње која вреди 3,6 милони долари. Меѓутоа, ова не е единствена куќа која ја Бреговиќ ја поседува. Иако тој моментално не настапува, дел од парите ги заработува со издавање на останатите имоти.

фото: Немања Панчиќ/Дадо Џилас

Цеца Ражнатовиќ

Цеца се раздели од своите и сама седи во вилата на Дедиње која вреди 2.5 милион долари. Куќта е на неколку ката, така да таа има голем избор каде ќе го помине времето.

фото: зоранајевтиќ/дамир дервишагиќ

Лепа Брена

Лепа Брена неколку пати се огласи за време на изолацијата од нејзината куќа која вреди 1,8 милиони долари, а во домот има огромнен двор со зеленило, а исто така има и базен.

фото: Драган Кадиќ/Марина Лопичиќ

Ацо Пејковиќ

Ацо ја реновираше својата куќа на Бежаниска коса која вреди 750 000 милиои евра. Пејачот деновите во карантин ги поминува во луксуз за кој отсекогаш сонувал, а како што вели водел грижа за секој детаљ.

фото: Небојша Мандиќ/Драган Кадиќ

Здравко Чолиќ

Здравко Чолиќ се наоѓа во карантин во својата куќа во близина на Кошутњак каде живее со сопругата и ќерките. Како што пишуваа медиумите неговиот дом вреди 850 000 евра, но со текот на годините цената на вилата порасна и сега изнесува 1 200 000 евра.

фото: Драган Кадиќ/принтскрин