Радио Милева

„Карантин фризура“: Тијана Дапчевиќ се огласи од изолација од домот во Белград, еве што им порача на фановите

„Карантин фризура“: Тијана Дапчевиќ се огласи од изолација од домот во Белград, еве што им порача на фановите
фото: Инстаграм

Познатите личности ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот и повеќето од нив се во самоизолација во своите домови.

Пејачите и пејачките ги откажаа своите настапи, а карантинот го користат за да читаат книги, гледат филмови, да се дружат со фановите односно да прават за она што најчесто немаат време.

Тие се огласија преку социјалните мрежи, а некои од нив се вклучуваат во живо на „Инстаграм“ и се дружат со фановите.

Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи од самоизолација во својот дом во Белград и им порача на сите да останат дома.

„Буф кажа Баџа, а јас имам да ви кажам да останете дома и да го спасите својот живот  и на другите околу вас. Не обранувајте внимание на мојата фирузра бидејќи кога одам во кујна ставам кармин, а фризурата ја средувам во спалната соба. Супер е овој карантин, повеќе се дружиме, читаме книги, гледаме филмови. Чувајте се, останете здрави“ порача Дапчевиќ за „Гранд телевизија“.

 

View this post on Instagram

 

Ne obraćajte pažnju na frizuru jer KARANTIN! 🤣 Pogledajte šta ima da vam poruči Tijana Dapčević #ostanikodkuće

A post shared by Grand tv (@grand_televizija) on

Останати вести од Радио Милева