Радио Милева

Кање Вест со строга забрана за неговата шестгодишна наследничка

Кање Вест со строга забрана за неговата шестгодишна наследничка
фото: гуливер/гети имагес

Ким Кардашијан Вест на својата највозрасна наследничка и дозволува да се шминка и да ги носи нејзините високи потпетици, но изгледа се смениле правилата и на тоа му дошло крајот.

Во разговор за „El news“, Ким открива дека нејзиниот сопруг Кање Вест и забранил на нејзината шестгодишна ќерка да се шминка.

„Таа обожава да се шминка, но нејзиниот татко и забрани да го прави тоа. Мислам дека му здосади, па ги промени правилата. Ако се прашувам јас, јас би и дозволила – ако сака за Божиќ црвени усни, ќе ја нашминкам, ако сака црн фустан, може и црно руменило“ вели Ким.

Инаку, шестгодишната ќерка со црвено руменило се појави на семејна забава организирана по повод Божиќ.

Ким не крие дека нејзината ќерка е опседната со шминкање, но и со нејзините скапи високи потпетици и брендирани чанти.

Останати вести од Радио Милева