Радио Милева

Канје Вест се сели во Чикаго: Ким не сака со него?!

Канје Вест се сели во Чикаго: Ким не сака со него?!

Изгледа дека во врската меѓу Канје Вест и Ким Кардашијан не цветаат ружи. Една од најпопуларните светски двојки наводно се скарале поради тоа што сака целото семејство да го сели во Чикаго.

Раперот и сопруг на Ким Кардашија на концертот во ЛА изјави дека се сели во родниот град.

-Сакам на сите да им кажам дека се враќам во Чикаго и никогаш не сакам назад, вели Канје пред публиката. Но, блиски извори велат дека Ким не се согласува со тоа.

-Ким целиот живот живее во Лос Анџелес. Тука и е целото семејство, пријатели, фризер, стилисти. Сака што целото семејство е заедно, вели близок извор и додава дека Ким е потресена од целата ситуација.

Инаку, Ким и Канје се во брак од 2014 година и се родители на 3 деца.

фото:GULIVER/GETTY…