Радио Милева

Кање Вест објави фотографија од Климент Охридски

Кање Вест објави фотографија од Климент Охридски
фото: тањуг ап

Американскиот рапер Кање Вест на Твитер објави 40-тина икони од православни светци, вклучувајќи го и Климент Охридски. Без никакво објаснување, раперот одеднаш ги објави иконите на социјалната мрежа.

Пред три месеци, тој соопшти дека ќе се кандидира за претседател на САД на изборите во ноември, но неговото име ќе биде на гласачкото ливче во само 12 од 50-те американски држави, откако беше одбиен или се повлече во останатите 38 држави.

Пред десет дена, раперот на Твитер објави видео како уринира врз Греми награда.

Останати вести од Радио Милева