Радио Милева

Камен пијана се сруши по скалите: Снимен големиот срам на актерката што сите ја познаваме (фото)

Камен пијана се сруши по скалите: Снимен големиот срам на актерката што сите ја познаваме (фото)
foto:instagram

Актерката Џенифер Анистон во саботата во хотелот „Sunset Tower“ во Лос Анџелес го прослави 50-от роденден, а на забавата се појавија некои од најголемите холивудски имиња – Гвинет Палтроу, Елен Деџенерис, Кејт Хадсон, Деми Мур, Џорџ Клуни, а беше и Бред Пит, поранешниот сопруг на Анистон.

Но, вечерта дефинитивно ја одбележа Риз Витерспун (42).

Миленичката на Америка, Риз Витерспун и тоа како се опуштила на прославата, бидејќи е фотографирана видно пијана како се срушила по скалите додека излегува од хотелот.

foto: Profimedia

Иако се обидела да се задржи држејќи се за оградата, високите потпетици и алкохолот го направија своето.

foto: Profimedia

Во помош веднаш пристигнале пријателите и вработени од хотелот, па ја отпратиле до хотелот, а папараците беа на вистинското место и ја снимија оваа непријатана ситуација.

Инаку, актерката е позната по улогата во филмовите „Русокосата од Харвард“ и „Свирепи намери“.

Останати вести од Радио Милева