Радио Милева
страста е бесценета...

Калтрина толку ќе ви го крене адреналинот што ќе заборавите на карантинот: Новата фотосесија на русокосата убавица, предизвикува „слатка вртоглавица“! (ФОТО+ВИДЕО)

Калтрина толку ќе ви го крене адреналинот што ќе заборавите на карантинот: Новата фотосесија на русокосата убавица, предизвикува „слатка вртоглавица“!  (ФОТО+ВИДЕО)

Таа е една од „најлајкуваните“ дами на социјалните мрежи. Причина поради тоа е нејзиниот изглед кој наликува на барбиките од детството, ама и на секси убавиците од машките сништа. На нејзиниот изглед никој не останува рамнодушен, иако таа не е ниту пејачка, ниту ТВ водителка, ниту манекенка или професионален модел… туку  професорка по солфеж и диригирање во средното музичко училиште „Илија Николовски – Луј“, барана инфлуенсерка и дефинитивно најубавата и најзгодна шминкерка во Македонија!

Калтрина Криезиу Балаш одново застана пред фотообјективот, што воопшто не и падна тешко, зашто фотографирањето и снимањето на атрактивната скопска барбика и помина во навика. Овој пат сета нејзина  убавина ја овековечи во нова еротска фотосесија, познатиот уметнички фотограф и режисер на видеоспотови Дарио „Генерал“ Јанковиќ. Неговото остро и прецизно око, моќта на современата техника и телесниот раскош на русокосата барбика, синтетизирани во уште една еротска фото сеанса, која нема шанса  на посилниот пол да не му го крене адреналинот… Толку многу, што ќе заборави на изолацијата и карантинот!

Зашто професорката со секоја нова поза, буди нова доза  фантазија, што бурните машките сништа ги доведува до фаза на екстаза… Максимална експресија на женственот, за силна експлозија на машки копнежи, воздишки и воодушевувања…

Зашто ретко која убавица умее да го носи тоа што на себе го има во секоја пригода. И она што и го дала мајката природа, а  естетското умеење коригирало и дотерало, па се до она што го носи како облека. И кога е облечена и закопчана до грло и кога е соблечена во еротска долна облека, Калтрина дефинитивно остава впечаток што долго се памети!

„Да, размислувам за тебе… токму сега“ – порачува Калтрина, зашто, како што и самата секси професорка вели: „Само страста е бесценета… Другото – се учи“!

 

View this post on Instagram

 

Video by Dario Jankovic

A post shared by General filmstudio (@dario.jankovic.general) on

Останати вести од Радио Милева