Радио Милева
денот што го чекаме цела година

Калиопи слави роденден, а вака изгледаше како дете (фото)

Калиопи слави роденден, а вака изгледаше како дете (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/калиопибукле

Калиопи Букле важи за една од најпознатите македонски пејачи како во Македонија, така и во регионот.

Каде и да се појави,  таа плени со својата позитивна енергија, хармиза, со својот глас….

Иако поради коронавирусот, естрадните уметници немаат настапи и повеќето време го поминуваат во своите домови, Калиопи најде начин како да ги забавува своите фанови.

фото: принтскрин/инстаграм/калиопибукле

Имено, таа често се уклучуваше во живо на социјалните мрежи, разговараше, се дружеше, пееше со своите фанови.

Меѓутоа, денес (28.12.2020) бројни честитки пристигинуваат на адреса кај Калиопи, а нејзините фанови се трудат на убав и позитиве начин да и го честитаат роденденот, да ја развеселат на овој ден.

Во кусите приказни на Инстаграм, пејачката сподели пораки од нејзините следбеници, а срцето и е полно со љубов.

Меѓутоа,  фолк дивата се потсети и на своето детство, па објави неколку фотографии од бебе, а во описот напиша:

„Ако ме прашате за годините, јас не се грижам бидејќи малата Опи живее во мене и ќе живее засекогаш“, напиша пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

Под објавата се нижеа честитки, како од нејзините фанови, така и од нејзините колеги и колешки ширум регионот.

Инаку, Опи наполни 54 години. Среќен роденден.

Останати вести од Радио Милева