Радио Милева

Каква трансформација: Во финалето на „Ѕвездите на Гранд“ беше најзгодна „риба“, а вака изгледаше пред осум години

Каква трансформација: Во финалето на „Ѕвездите на Гранд“ беше најзгодна „риба“, а вака изгледаше пред осум години
фото: Принтскрин

Неодамна заврши финалето на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, а по многу години повторно победи девојка, односно Џејла Рамовиќ.

Катарина Јовановиќ ја понесе титулата за една од најатрактивните финалистки.

Покрај тоа што изгледа згодно, Катарина има и талент за танц.

фото: pринтскрин/инстаграм

Сите оние кои ја следеа во текот на музичкото шоу, не ни можеа да претпостават дека веќе е позната на јавноста.

Имено, Катарина во 2011 година учествуваше во музичкото шоу „Ја имам талент“ каде што изгледа речиси непрепознатливо.

фото: принтскрин

Еве како изгледаше тогаш учесничката пред 11 години.

Останати вести од Радио Милева