Радио Милева

Каква мајка, таква ќерка: Малата Дениција ги носи шпилхозните на Анастасија Богдановска кога била бебе (фото)

Каква мајка, таква ќерка: Малата Дениција ги носи шпилхозните на Анастасија Богдановска кога била бебе (фото)
фото: Инстаграм

Водителката и новинарката Анастасија Деа Богдановска ужива во најубавите месеци од нејзиниот живот.

Имено, Анастасија и нејзиниот сопруг Богдан Илиевски на крајот на месец јули за првпат се реализираа во улогата на родители, односно на нивното семејство им се придружи нивната ќеркичка за која го одбраа Дениција.

Од тој момент, тие секој момент уживаат во љубовта и енергија на неколку месечното бебе, а Деа често на социјалните мрежи споделува фотографии со нејзината наследничка.

Така, таа често знае на „Инстаграм“ да сподели фотка со ќеркичката искажувајќи и љубов.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasija Dea Bogdanoska (@anastasiia_dea) on

Она што е интересно, што и по породувањето водителката продолжува да е активна.

Така, неодамна за својата Дениција од старо креветче направи ново розово, а како што објасни тоа го направила бидејќи тоа имала посебна вредност, но и било подобро и посочувано.

Меѓутоа, овој пат водителката во кусите приказни на Инстаграм откри дека нејзината ќеркчика ги носи шпилхозните на мама Анастасија кога била бебе.

„Дениција носи шпигозни кои јас сум ги носела како бебе. Животе“, напиша водителката на „Инстаграм стори“.

фото: инстаграм

Ќе се согласите дека неколку месечното бебе изгледа преслатко во облеката на мама.

Останати вести од Радио Милева