Радио Милева
Минимализам во бело

Како во бајка: Погледнете ја детската соба на новороденчето на водителката Александра Илиевска (фото)

Како во бајка: Погледнете ја детската соба на новороденчето на водителката Александра Илиевска (фото)
фото:александра илиевска/инстаграм принтскрин

Крајот на месец јануари од почетокот на годинава почна магично за ТВ водителката Александра Илиевска. Таа се оствари во најубавата улога за една жена- стана мајка.

Александра целата бременост од месец во месец ја покажуваше пред своите следбеници на социјалните мрежи, но кога се роди бебенцето кое го носи името Сара, мама Александра неколку дека беше резервирана додека соопшти дека наследничката дошла на свет.

Исто така и полот на бебенцето беше оставен како изнаенадување. Сега ги живеат најубавите денови, а како што пишува водителкрата и новопечена мама –сонот станал јаве.

Сара сега е едномесечно бебенце за кое мама и тато опремија детска соба чиј ентериер го покажаа јавно. Преовладува минимализмот во бело кој целосно асоцира на мир и спокој во тие четири ѕода каде расте Сара.

Еноставно, но впечатливо и магично, особено за среќните родители кои веќе секојдневно живеат и дишат во најубатата улога.

Засега Александра се уште не го покажала бебенцето, а веруваме дека наскоро ќе осамнат нови моменти од деновите кои ги минуваат, растат, се негуваат, уживаат, безусловно се сакаат…

Останати вести од Радио Милева