Радио Милева

Како во бајка: Јелена Карлеуша славеше роденден на своите наследнички, а поради оваа причина Душко Тошиќ не се појави на забавата

Како во бајка: Јелена Карлеуша славеше роденден на своите наследнички, а поради оваа причина Душко Тошиќ не се појави на забавата
фото: Принтскрин/инстаграм/карлеушастар

Јелена Карлеуша во еден луксузен ресторан, вчера го прослави роденденот на своите ќерки, Атина и Ника, кои на 7 септември наполнија 11 и 10 години.

За српскиот портал „Телеграф“, Јелена Карлеуша откри што нејзините ќерки посакале на овој ден.

фото: никола томиќ

„Со гордост можам да кажам дека моите ќерки се многу скромни и едноставни, девојчиња кои не сакаат ништо. Тоа се деца кои имаат се и кои не сакаат ништо. Тие посакаа прекрасна забава со многу другари и јас се потрудив да има им ги исполнам очекувањата. Се надевам дека е така“ вели Карлеуша и додава:

„Од мама ја добија целата организација, а татко им се погрижи да го овозможи тоа“ вели и објаснува дека на Атина и купила куфер со шминки, додека на Ника купила две вреќи со играчки кои Ника ги обожава.

фото: никола томиќ

Сопругот на Јелена, Душко Тошиќ не се појавил на роденденската забава поради неговите обврски во Кина.

фото: Никола Томиќ

„Душко е во Кина, има натпревар кој не можеше да не го игра, се враќа за 5,6 ддена, па така ќе има еден задоцнет роденден. Душко е прекрасен татко, навистина се труди секој ден на Атина и Ника да им изгледа како роденден. Тие се како другари“ вели Јелена.

фото: Никола томиќ

За роденденот на своите наследнички, Јелена одбра бела комбинација односно бели панталони и сако, а нејзините наследнички се појавиле во бели фустани.