Радио Милева

Како турска серија: Сестрата на Наташа Беквалац двапати се омажи за сегашниот сопруг

Како турска серија: Сестрата на Наташа Беквалац  двапати се омажи за сегашниот сопруг
Foto: Screenshoot Instagram

Модната дизајнерка Кристина Беквалац, јавноста ја запозна по учеството во ријалити шоуто „Преживеан“ во 2012 година.

Кристина исто така е помалата сестра на српската поп-пејачка Наташа Беквалац.

Кристина и нејзиниот сегашен сопруг прво се венчаа во 2008 година, а набрзо ја добија ќерката Петра, а по две години одлучија да стават точка на бракот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristina Bekvalac (@kristinabekvalac) on

Меѓутоа, иако се разведоа, тие двајцата продолжија да се сакаат и одлучија во 2015 година повторно да се венчаат.

Минатата година во месец април Кристина се породи вторпат и на свет го донесе синот Ноа.

Останати вести од Радио Милева