Радио Милева

Како тинејџерка: Новиот изглед на Анета Молика нема да ве остави рамнодушни (фото)

Како тинејџерка: Новиот изглед на Анета Молика нема да ве остави рамнодушни (фото)

Кога станува збор за изгледот и убавината, жените посебно се негуваат и се грижат за својата линија. Менување фризури, „мејк уп“, модни комбинации се само дел од активностите за кои се грижат да изгледат убаво.

Македонската фолк пејачка Анета Мицевска- Молика која не само може да се пофали со добар глас, туку и со добар стас, пред ТВ екраните може да ја видиме во комибнации кои секогаш се прилагодени на нејзината фигура.

фото; принтскрин

За разлика од многу нејзини колешки кои во прв план ги истакнуваат своите физички атрибути, Анета секогаш во прв план го истакнува својот глас.

Анета која е препознатлива по тоа што секогаш е средена и со уредена  коса, овој пат направи промена.

Односно има шишки кои одлично и стојат.

Инаку, пејачката го зема апаратот место микрофонот во рака и се проба во улога на фотограф, а фановите и порачаа „за се те бива“.

фото: принтскрин/инстаграм