Радио Милева
Уживањето пуштено на максимум

Како сирена: Гавазова се соблече во бикини и покажа дека и во зима нема грам вишок (фото)

Како сирена: Гавазова се соблече во бикини и покажа дека и во зима нема грам вишок (фото)
фото:сузана гавазова/инстаграм принтскрин

Иако сите живееме во тешко време на пандемија, фолк пејачката Сузана Гавазова има прилично активен живот балансиран во однос на околностите.

Настапи нема како порано, како и сите свои колеги, а приликите кога гостува на телевизија и се минути за актуелност пред публикиката.

Гавазова често има домашни семејни дружби и забави со повод заедно со блиски членови на семејството, а патуваше и во Шведска, земјата каде живееше со сопругот и децата пред да се врати во Македонија.

Сега пак, повторно се спакува и замина на зимување, да види снег и да дише планински воздух.

фото:сузана гавазова/инстаграм принтскрин

Локацијата каде е на зимско уживање не ја откри, но го снимаше ски-теренот, а потоа и времето за спа во хотелот каде е сместена.

фото:сузана гавазова/инстаграм принтскрин

Во зима килограмите знааат да бидат проблем, но не и за Гавазова која се соблече во црно бело бикини и уживаше во базенот. И облечена изгледа бомбастично, а вака разголена овој пат е како сирена.

Останати вести од Радио Милева