Радио Милева
Неверојатно

Како подмладена, а не остарена: Убавицата од „Чувари на плажа“ грми во бикини и на 53 години (фото)

Како подмладена, а не остарена: Убавицата од „Чувари на плажа“ грми во бикини и на 53 години (фото)
фото:профимедиа

Поранешната sезда на „Чувари на плажа“, американската актерка Дона Дерико, најпозната по улогата на Дона Марко во познатата серија, освен на хартија, не остарела ниту еден ден и ретко кој би рекол дека има 53 години според нејзиниот изглед.

Дваесет и пет години подоцна, колку што ги полуде мажите во црвен костим за капење на плажа, славната убавица позираше во бикини и изгледа помладо од кога било.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Donna D’Errico (@donnaderrico)

Рамен стомак, бујни гради, тело на девојче … времето како да застанало, а таа никогаш не криеше дека пластичните интервенции кои претрпела биле заслужни за нејзиниот совршен изглед и младост.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Donna D’Errico (@donnaderrico)

“Родив две деца и имам 51 година. Ослабев, се здебелив … повторно сакав да изгледам убаво и самоуверено во себе”, рече актерката пред две години, осврнувајќи се на операциите.

Останати вести од Радио Милева