Радио Милева

Како од модно списание: Мартија Станојковиќ позираше во костим за капење покрај базен и никого не остави рамнодушен (фото)

Како од модно списание: Мартија Станојковиќ позираше во костим за капење покрај базен и никого не остави рамнодушен (фото)
фото:мартија станојковиќ/инстаграм/принтскрин

Мартија Станојковиќ, девојченцето со ангелски глас кое ја направи Македонија горда со својот талент на музичкото шоу „Пинк ѕвездички“ во текот на 2015/16 година каде го освои второто место, а потоа не претставуваше и на детската Евровизија, денес веќе е девојка, има момче и одден наден станува се поатрактивна млада дама.

Мартија е постојано активна на социјалната мрежа Инсатграм, каде редовно ги известува своите следбеници за дневните активности, а за време на карантинот, таа дури им пееше на соседите од терасата на својот дом.

Мартија е млада и ултра талентирана девојка која полека, но сигурно се пробива на македонското музичко небо.

Нејзините изданија, комбинации, позирање, изгледаат како од модно списание,а на истите ретко кој останува рамнодушен.

 

View this post on Instagram

 

got me caliente

A post shared by Martija Stanojkovic (@martijastanojkovic) on

Такви се и последните објави  каде таа позира легната во костим за капење, а како и секогаш, така и овој пат собра само пофалби.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Martija Stanojkovic (@martijastanojkovic) on

Мартија едноставно ја носи ѕвездата во себе!

Останати вести од Радио Милева