Радио Милева

Како некогаш: Сопругот на Лепа Брена во „Гранд“ повторно заигра тенис (видео)

Како некогаш: Сопругот на Лепа Брена во „Гранд“ повторно заигра тенис (видео)

Слободан Боба Живоиновиќ некогаш важеше за еден од најдобрите тенисери во светот. По повредата, Боба престана да игра тенис, па се посвети на своите приватни бизниси.

Сопругот на Лепа Брена, многу ретко може да го видиме во јавност. Меѓутоа, тој ќе биде дел од жирито на втората емисија на „Никогаш не е доцна“.

По тој повод, Боба пристигна во Гранд на снимање, но пред самото снимање повторно се покажа како добар тенисер.

Имено, на сцената Гранд, некогашниот тенисер излезе со тениска рекета и топче, па прво удри со топчето по сцената и даде шут.

Како тоа изгледаше погледнете во видеото подолу.