Радио Милева

Сестрите Кардашијн мета на потсмев поради оваа фотографија – дали ќе забележите зошто?

Сестрите Кардашијн мета на потсмев поради оваа фотографија – дали ќе забележите зошто?

Од позирање и „селфи“ сестрите Кардашијан-Џенер направија многу пари.

Денес имаат милиони и исто толку следбеници на социјалните мрежи ширум планетата.

Сепак, и нив им промакнува некоја грешка, а тоа го покажаа со промотивната фотографија која ја направија за претстојната сезона на шоуто „ Во чекор со Кардашијанс“.

Крис, Клои, Ким, Кендал, Кортни и Кајли стојат една до друга и гордо позираат, но нешто не е во ред?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Extra Butter ~ Cindy & Dazzz (@extrabutter977fm) on


Имено, Ким и Кортни речиси се високи колку Клои и Кендал, што е далеку од вистината. Ким реално е висока 159 см, Кортни 152цм, додека Клои има 177 см, а Кендал 179 см.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on