Радио Милева

Кај Тамара повторно се славеше роденден- овој пат јубилеен (фото)

Кај Тамара повторно се славеше роденден- овој пат јубилеен (фото)
фото:чедо поповски/тамара тодевска/инсатграм

Во семејството на пејачката Тамара Тодевска, со две малечки деца секогаш е забавно и интересно, особено кога има причина плус за тоа.

Пред нешто повеќе од еден месец мама Тамара и тато Александар го славеа 4-от роденден на ќеркичката Хана, а роденденската забава се случи во Гевгелија, родниот град на сопругот на Тамара.

Потоа, пред една недела таму го прославија и 35-от роденден на мама, а сега се вратија на скопски терен и во еден ресторан имаа уште еден роденден и торта со свеќи.

фото:тамара тодевска/инсатаграм

 

Славеникот беше сопругот на Тамара, Александар кој наполни 40 години.

фото:тамара тодевска/инсатаграм

Фотографиите се најдоа на социјалните мрежи, а Мачка како што многумина го знаат, доби многу честитки.

фото:тамара тодевска/инсатграм

Иако беа собрани само најблиските, почитувајќи ги мерките за заштита од коронавирусот, не се сомневаме дека си поминале фантастично!

Останати вести од Радио Милева