Радио Милева

Јована Јоксимовиќ јавно проговори за близначките Ана и Срна – вештачко оплодување или дупла среќа?

Јована Јоксимовиќ јавно проговори за близначките Ана и Срна – вештачко оплодување или дупла среќа?
фото:инстаграм

Водителката Јована Јоксимовиќ, која со сопругот Жељко има три деца, се огласи по повод шпекулациите дека близначките ги добила со вештачко оплодување.

Таа демантираше дека Ана и Срна се добиени по пат на „ин витро“. Сопругата на популарниот пејач реагираше на приказната така што на својот Инсатграм објави „принтскрин“ од медиум кој објави дека таа и Жељко се еден од познатите парови кои добиле деца со вештачко оплодување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jovana Joksimovic (@jjovanajoksimovic) on

Покрај фотографијата реагираше и допиша дека е неточно и ги замоли авторите да ги почитуваат своите читатели.

Инаку, Јоксимовиќ не криеја дека Јована имаше многу тешка бременост со близначките и повеќето од трудничките месеци ги помина во кревет.