Радио Милева
каков татко, таков син

Синот на познатиот водител ја ќари Наташа, најстарата од трите сестри Родиќ, ама татко му Пеја покрај себе има 25 години помлада убавица! (ФОТО)

Синот на познатиот водител ја ќари Наташа, најстарата од трите сестри Родиќ, ама татко му Пеја покрај себе има 25 години помлада убавица! (ФОТО)

Јован Пејиќ, синот на фолк пејачката Злата Петровиќ и водителот Зоран Пејиќ – Пеја, однеодамна е во врска со најстарата од трите сестри Родиќ – Наташа.
Бидејќи сестрата на Бојана и Богдана Родиќ, се смета за убава, култивирана и привлечна девојка, која е сон на многу мажи, некои се прашуваа како Јован успеа да ја освои?

 

фото: инстаграм

По се’ изгледа дека  дека и јуниорот Пејиќ имал од кого да ги научи „тајните на заведувањето“, со оглед дека неговиот татко љуби  25 години помлада избраничкаа, која му им го одзема здивот на мажите.

Пеја и атрактивната Драгана Качавенда се венчаа пред три години на Ибица и оттогаш уживаат во секој момент од животот заедно.

Пеја неодамна призна за српски „Блиц“ дека би сакал тој и Драгана да имаат дете.

„Посакувам да имаме бебе. Најголема среќа и најголем успех во животот се децата. Јас ги израдував моите родители, затоа што станав маж, не станав измамник и неранимајко. Затоа, би бил среќен и моите деца во иднина да бидат искрени и добри луѓе. Тоа е успех за секој родител“ – ќе рече водителот.

Инаку, Пеја и Драгана се многу модерна брачна двојка, па тој ја честеше со силикони пред бракот, а таа него со затегнување на лицето и нови заби.

Да ве потсетиме, ова му е втор брак на Пеја. Неговата прва сопруга е пејачката Злата Петровиќ, со која го има има синот Јован.

Фото: Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева