Радио Милева
Бегство од градската џунгла

Јелена Томашевиќ покажа дел од домот кој е семејна оаза на мирот: Пејачката имаше и причина да салви и да ги открие емоциите (видео)

Јелена Томашевиќ покажа дел од домот кој е семејна оаза на мирот: Пејачката имаше и причина да салви и да ги открие емоциите (видео)

Пејачката Јелена Томашевиќ го прослави својот 37-ми роденден во семејната куќа.

Јелена го дочека роденденското утро во дворот на семејната куќа, изолирана од градската врева и која е оаза на мирот и за неа и за нејзиниот сопруг Иван Босиљчиќ и ќерката Нина.

– Моето прво утринско роденденско кафе. Ви благодарам на сите за прекрасните желби – напиша Јелена со фотографија на која покажа како ужива, но и како изгледа двор од нивната куќа.

 

View this post on Instagram

 

Moja prva jutarnja rodjendanska kafica ☕ Hvala vam svima na divnim željama ❤️❤️❤️

A post shared by Jelena Tomasevic Bosiljcic (@jelenatomasevic_official) on

Веднаш следеа бројни честитки, а меѓу првите коментираше сопругот на пејачката Иван.

– Среќен роденден душо! – напишал актерот.

Пред извесно време, пејачката раскажа колку им се допаѓа тоа што се преселиле од градската гужва и станот во кој живееле, во куќа во помирен дел од градот.

фото:инстаграм/принтскрин/јелена томашевиќ

– Многу ми е драго што го заменивме центарот на градот со куќа во потивок дел од градот, особено сум задоволна што шумата е покрај нашата куќа. Воздухот е посвеж, имаме двор, а на детето му е многу полесно. Некако станува поудобно, го забележав тоа. Како дете, пораснав во куќа, апсолутно веднаш се помирив со куќата. Не морав да се навикнувам, додека Иван, кој пораснал во зградата, е ново. – откри неодамна Јелена за „Блиц.рс“.

Останати вести од Радио Милева