Радио Милева

Јелена Розга плачеше пред публиката од она што го доживеа на сцена (видео)

Јелена Розга плачеше пред публиката од она што го доживеа на сцена (видео)
фото:србија данас

Првото белградско издание на „ Music Week festivala “ започна вчеравечер на Ушќе, а честа да го отвори беше на Саша Ковачевиќ кој направи спектакуларна забава на отворено.

Хрватската пејачка Јелена Розга се качи на сцената по локалниот пејачка, а белградската публика и приреди неверојатно изненадување.

фото:инсатграм

Имено, на пејачката вчера и беше роденден, а публиката придружувана бендот и пееше роденденска песна, а потоа дочека на сцена и торта од организаторите на концертот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Belgrade Music Week (@musicweekfestival) on

Пејачката не го криеше своето воодушевување, заплака и им се заблагодари на сите.

Инаку, Јелена Розга наполни 42 години.

Останати вести од Радио Милева