Радио Милева

Јелена Карлеуша тврди дека Аца Лукас ќе се врати во „Ѕвездите на Гранд“

Јелена Карлеуша тврди дека Аца Лукас ќе се врати во „Ѕвездите на Гранд“

Оваа сезона Аца Лукас повеќе не е дел од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а на негово место е Џорџе Давид.

Јелена Карлеуша која е во кавга со Лукас сега тврди дека пејачот и недостига и дека ќе се врати во музичкото шоу.

„Аца ми недостига. Мислам дека не требаше да дојде до оваа разделба. Она што е сигурно е дека Аца не може без нас и ќе се врати“, вели Карлеуша за „Свет “ и додаде:

 

View this post on Instagram

 

Beware the lioness 🦁 Lion hair by @ljubicatriss (my hairdresser for 20 years now) #carselfie

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

„Со Аца многу добро се согласуваме. На сличен начин размислуваме, сме на иста бранова должина. Без оглед на тоа што стигнавме од љубов до мрзење, тоа е многу важно за ваков шоу програм“, вели пејачката.

Дали Аца навистина ќе се врати во музичкото шоу останува да видиме.