Радио Милева

Јелена Карлеуша се сретна со Марина Туцаковиќ, па и посвети емотивна порака (фото)

Јелена Карлеуша се сретна со Марина Туцаковиќ, па и посвети емотивна порака (фото)

Марина Туцаковиќ долго време води борба со опасната болест, но не се предава.

Таа неколку пати досега истакна дека најлошото поминало, но и дека нема да се откаже.

Цела естрада ја подржува Туцаковиќ, а овој пат Јелена Карлеуша се сретна со нејзиниот омилен текстописец.

Карлуша сподели фотографија со Марина, а во описот напиша:

Марина се врати. Најдобриот текстописец на сите времиња, стои во пораката на Јеца.

фото: Фејсбук

Неодамна, пејачката истакна дека Марина и подготвува нови песни.