Радио Милева

Јелена Карлеуша прими вакцина против корнавирус

Јелена Карлеуша прими вакцина против корнавирус
фото: принтскрин/инстаграм/

Пејачката Јелена Карлеуша денес (06.05.2021) примаше вакцина против коронавирус .

Таа ја примаше вакцината Фајзер и ги повика сите да бидат одговорни и да се вакцинираат.

„Јас ја примив Фајзер вакцината, опшествено одговорна личност и се надевам дека ќе ги потикнам сите да се вакцинираат“, изјави пејачката.

По примањето на вакцината, пејачката се појави во утринската програма на „Прва“ и истакна дека не ја почувствувала иглата додека ја боцкале.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Srb VIP (@srbija.v.i.p)

„Одлучив дури сега да се вакцинирам бидејќи сметам дека моја општествена одговорност е со својот личен пример да ги повикам луѓето како и јавните личности да се вакцинираат и да се вратиме во нормален живот не само во Србија, туку и на целата планета“, изјави пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MONDO Zabava (@mondozabava)

На вакцинирањето пејачката се појави во бело –златна комбинација.

На прашањето зошто баш се факцинирала со Фајзер вакцината, пејачката откри дека тоа го сторила бидејќи нејзиниот пријател и менаџер влијаел на нејзината одлука која вакцина да ја прими.

„Се вакцинираше целото мое семејство и јас го следев нивниот пример. Жал ми е што некој вели дека се тоа е политика“, изјави Јелена.

Останати вести од Радио Милева